Forum notarialne - stricte unikalne
Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - Wersja do druku

+- Forum notarialne - stricte unikalne (http://notariusz-pszczyna.pl)
+-- Dział: Sprawy poważne (/Forum-Sprawy-powazne)
+--- Dział: Problemy i troski (/Forum-Problemy-i-troski)
+--- Wątek: Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? (/Thread-Co-zrobic-gdy-ma-miejsce-zajecie-udzialow-przez-komornika)

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - LatinoLOVEr - 11-24-2017 02:10 PM

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, co można zrobić, gdy komornik zajmuje udziały w spółce z tego względu, iż wspólnik nie reguluje swoich długów.

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - igabardotka - 11-24-2017 03:44 PM

Nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. A u Ciebie jest taka sytuacja? Jeśli tak, to szczerze współczuję.

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - LatinoLOVEr - 11-24-2017 04:18 PM

No niestety. Wspólnik narobił długów i twierdzi, że nie ma z czego spłacić. Czy to oznacza sprzedaż udziałów w trybie egzekucyjnym?

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - zdecydowany - 11-24-2017 07:05 PM

Obawiam się, że zajęcie udziałów przez komornika może właśnie to oznaczać. Ale żeby się upewnić, sprawdź najpierw umowę spólki. Być może jest tam zapisane, iż w przypadku egzekucyjnej sprzedaży udziałów niezbędna jest zgoda spółki, co oznacza, że spółka wskaże osobe, która kupi udziały za cenę, jaką określi sąd rejonowy. Pod adresem internetowym http://podatkiwspolce.pl/zajecie-udzialow-przez-komornika/ znajduje się więcej informacji na temat tego zapisu w umowie spółki.

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - LatinoLOVEr - 11-24-2017 08:30 PM

OK. Przeanalizuję na spokojnie tę umowę. A jeśli okaże się, że nie ma tego zapisu, to już trzeba się przygotować na licytację?

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - zdecydowany - 11-24-2017 08:50 PM

Myslę, że w takiej sytuacji powinieneś skontaktowac się z dobrym prawnikiem lub poszukac rzetelnych informacji na stronach internetowych z poradami z dziedziny prawa i biznesu. Jedna z takich stron to podatkiwspolce.pl. Znajduje się tam dużo wartościowych artykułów, które są cennym źródłem wiedzy przydatnej przedsiębiorcom.

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - LatinoLOVEr - 11-24-2017 09:12 PM

Dzięki za pomoc. Wczesniej nie czytałem żadnego z tych artykułow, ale na pewno się z nimi zapoznam.

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika? - igabardotka - 11-24-2017 09:33 PM

Ja doradzałabym, abyś dodatkowo skontaktował się z prawnikiem, żeby przeanalizował sytuację, w jakiej znalazła się Twoja firma, i poradził Ci, co dalej robic.