Forum notarialne - stricte unikalne

Pełna wersja: Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, co można zrobić, gdy komornik zajmuje udziały w spółce z tego względu, iż wspólnik nie reguluje swoich długów.
Nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. A u Ciebie jest taka sytuacja? Jeśli tak, to szczerze współczuję.
No niestety. Wspólnik narobił długów i twierdzi, że nie ma z czego spłacić. Czy to oznacza sprzedaż udziałów w trybie egzekucyjnym?
Obawiam się, że zajęcie udziałów przez komornika może właśnie to oznaczać. Ale żeby się upewnić, sprawdź najpierw umowę spólki. Być może jest tam zapisane, iż w przypadku egzekucyjnej sprzedaży udziałów niezbędna jest zgoda spółki, co oznacza, że spółka wskaże osobe, która kupi udziały za cenę, jaką określi sąd rejonowy. Pod adresem internetowym http://podatkiwspolce.pl/zajecie-udzialo...komornika/ znajduje się więcej informacji na temat tego zapisu w umowie spółki.
OK. Przeanalizuję na spokojnie tę umowę. A jeśli okaże się, że nie ma tego zapisu, to już trzeba się przygotować na licytację?
Myslę, że w takiej sytuacji powinieneś skontaktowac się z dobrym prawnikiem lub poszukac rzetelnych informacji na stronach internetowych z poradami z dziedziny prawa i biznesu. Jedna z takich stron to podatkiwspolce.pl. Znajduje się tam dużo wartościowych artykułów, które są cennym źródłem wiedzy przydatnej przedsiębiorcom.
Dzięki za pomoc. Wczesniej nie czytałem żadnego z tych artykułow, ale na pewno się z nimi zapoznam.
Ja doradzałabym, abyś dodatkowo skontaktował się z prawnikiem, żeby przeanalizował sytuację, w jakiej znalazła się Twoja firma, i poradził Ci, co dalej robic.
Przekierowanie