Create an Account
x
Log in

Username:

Password:

or Register

Nie pamiętam hasła

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co zrobić, gdy ma miejsce zajęcie udziałów przez komornika?

11-24-2017, 02:10 PM
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, co można zrobić, gdy komornik zajmuje udziały w spółce z tego względu, iż wspólnik nie reguluje swoich długów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-24-2017, 03:44 PM
Nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. A u Ciebie jest taka sytuacja? Jeśli tak, to szczerze współczuję.
11-24-2017, 04:18 PM
No niestety. Wspólnik narobił długów i twierdzi, że nie ma z czego spłacić. Czy to oznacza sprzedaż udziałów w trybie egzekucyjnym?
11-24-2017, 07:05 PM
Obawiam się, że zajęcie udziałów przez komornika może właśnie to oznaczać. Ale żeby się upewnić, sprawdź najpierw umowę spólki. Być może jest tam zapisane, iż w przypadku egzekucyjnej sprzedaży udziałów niezbędna jest zgoda spółki, co oznacza, że spółka wskaże osobe, która kupi udziały za cenę, jaką określi sąd rejonowy. Pod adresem internetowym http://podatkiwspolce.pl/zajecie-udzialo...komornika/ znajduje się więcej informacji na temat tego zapisu w umowie spółki.
11-24-2017, 08:30 PM
OK. Przeanalizuję na spokojnie tę umowę. A jeśli okaże się, że nie ma tego zapisu, to już trzeba się przygotować na licytację?
11-24-2017, 08:50 PM
Myslę, że w takiej sytuacji powinieneś skontaktowac się z dobrym prawnikiem lub poszukac rzetelnych informacji na stronach internetowych z poradami z dziedziny prawa i biznesu. Jedna z takich stron to podatkiwspolce.pl. Znajduje się tam dużo wartościowych artykułów, które są cennym źródłem wiedzy przydatnej przedsiębiorcom.
11-24-2017, 09:12 PM
Dzięki za pomoc. Wczesniej nie czytałem żadnego z tych artykułow, ale na pewno się z nimi zapoznam.
11-24-2017, 09:33 PM
Ja doradzałabym, abyś dodatkowo skontaktował się z prawnikiem, żeby przeanalizował sytuację, w jakiej znalazła się Twoja firma, i poradził Ci, co dalej robic.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt   notariusz-pszczyna.pl   Wróć do góry   Wróć do forów   Wersja bez grafiki   RSS